Kirjeldus
Mõju nahale
Roosi eeterlik õli on nahale üks kõige kasulikumaid õlisid. Naised üle kogu maailma kasutavad roosiõli, et hoida oma nahka noorusliku ning ilusana.
Lisa maagilist roosiõli oma näoõlile või -kreemile ning vaata, kuidas see pinguldab Sinu väsinud nahka. Nägu muutub säravaks ja värskeks ning on rohkem toonuses. Roosiõli koos korraliku niisutusega ennetab kortse ja aitab säilitada Sinu naha elastsust.
Põletikuvastane roosiõli leevendab punetust ning kiirendab akne ja isegi haavade paranemist. Võta korgi otsas oleva pulgaga õli ja tupsuta õhtul otse muret tekitavale vistrikule. Ööga on Su vistrik tagumise käigu sisse pannud ning kui roosiõliga jätkad, saad palju ilusama naha.
Näopuhastusvahendisse lisades aitab roosiõli väljutada toksiine naha pindmistest kihtidest. Puhas nahk on aga ilu alus.
Roosiõli sobib igale nahatüübile, eriti küpsele, kuivale, karedale ja aknemurega nahale. Kapillaare ahendava õlina on roosiõli hea valik isegi kuperoossele nahale.
Mõju kehale
Roosiõli valu vaigistav toime on teaduslikult tõestatud. Samuti on tõestust leidnud roosiõli menstruaalvalu ja verejooksu vähendav toime. Roosiõli stimuleerib emakat, tõstab viljastumisvõimet ning aitab toime tulla sünnitusjärgse depressiooni, PMS-i ja menopausiga.
Roosiõli aitab võidelda ka paljude mikroobidega ning on tõhus pärmseene Candida albicans vastu, mis võib põhjustada seenhaigusi suus, soolestikus ja tupes. Ühes teaduslikus katses näiteks segati roosiõli meega ning leiti, et see pärssis edukalt bakterite paljunemist.
Mõju meeltele
Eeterliku õli võnkesagedus peegeldab selle bioenergiat ehk elujõudu ning määrab õli terapeutilise väärtuse. Puhas roosiõli on 320 MHz juures kõige kõrgema vibratsioonisagedusega ja seega kõige tõhusam eeterlik õli.
Uuringute kohaselt on roosiõli tugevalt antidepressiivne, ärevust maandav ning meeleolu tõstev. Roosiõli nimelt vähendab stressihormoonide, kortisooli ja adrenaliini taset ning tõstab hea tuju hormoonide, serotoniini ja dopamiini taset.
Roosiõli aktiveerib parasümpaatilist närvisüsteemi ehk siis suunab organismi ressursside taastamisele. Lõõgastava, mõnede jaoks lausa hüpnootilise toime tõttu kasutavad paljud profid roosiõli mediteerimisel ning enne uinumist.
Tänu nendele imelistele omadustele aitab roosiõli saavutada sisemist tasakaalu ja rahu. Edasi läheb aga veel paremaks! Roos on aastatuhandeid olnud armastuse, ilu, kire ja romantika sümbol. Müstiline roosiõli on nimelt üks tugevamaid looduses leiduvaid afrodisiaakume.
Uuringutes on leitud, et roosiõli aroom suurendab iha, erutust ning seksuaalset rahulolu. Seda eriti meeste puhul. Roosiõli võrgutavalt sensuaalne lõhn aitab Sul hetkes kohal olla ning nautida.
Kasutamine
Nahahoolduses lahjenda roosiõli kvaliteetse baasõliga. Näiteks argaania-, jojoobi-, makadaamia-, kookose-, vaarikaseemne-, kanepiõli või endale meelepärase nahahooldustootega. Õli soovitatav sisaldus on 1–2% valmistootest (1 tilk 5 ml toote kohta).
Puhast õli võid panna pisut otse vistrikule või nahamoodustisele. Suures koguses puhast roosiõli me nahale määrida ei soovita.
Kuninganna väärilise vannielamuse saamiseks lisa veele 5–8 tilka. Kuna eeterlik õli vees ei lahustu, soovitame segada roosiõli mõne loodusliku emulgaatoriga, näiteks mee või koorega (20–30 ml).
Kiireks stressi, ärevuse, nukruse ja ebakindluse leevendamiseks ning võrgutamise eesmärgil kasuta roosiõli parfüümina paar tilka kõrva taha, randmetele vm. Roosiõli kestab kaua tekstiilidel, kuid võib jätta ka õlipleki. Kes seda ei pelga, võib oma padjale tilgakese roosiõli panna. Nii vähendad muremõtete rünnakut ja lõõgastad meeled, et uni tuleks mõnusam.
Aroomiteraapilistes massaažisegudes sobib roosiõli segamiseks näiteks jasmiini, mandariini, ylang-ylang´i ja sandlipuu eeterliku õliga.
Vaata siit videot kuidas roosiõlisegusid valmistada
Koostis
Roosi eeterlik õli- 100% Rosa damascena eeterlik õli. Sisaldab enam kui 300 erinevat komponenti, nendest olulisimad on tsitronellool (24,25%, alandab vererõhku, on põletikuvastase toimega, soodustab haavade paranemist, tugev antioksüdant), geraniool (20,08%, lõõgastava, aga ka antibakteriaalse ja põletikuvastase toimega), nerool (10,26%, aroomiteraapiliste omadustega), etanool (0,74%), metüüleugenool (1,62%), eugenool (0,96%), linalool (1,46%), farnesool (1,90%), β-fenüületanool (1,41%), parafiin heptadekaan C17 (1,68%), parafiin nonadekaan C19 (13,84%), parafiin heneikosaan C21 (5,48%).
Kas teadsid, et päris puhas roosiõli, nagu meil, on üks maailma kalleimaid ja luksuslikumaid õlisid? Just seepärast, et ühe liitri roosiõli tootmiseks kulub keskmiselt 4000 kg roosiõisi. See on ca 1,3 miljonit roosiõit!
Rosaya roosiõli jaoks korjatakse Bulgaaria Roosiorus roosiõisi käsitsi ja ainult varajastel hommikutundidel. Siis on roosi õlisisaldus suurim ja aroom kõige intensiivsem.
Kuna Rosaya roosiõli on täiesti puhas ja keemiavaba, on allergia tõenäosus äärmiselt väike. Ärritus on võimalik vaid roosiõli looduslike koostisainete suhtes. Pigem on allergikud olnud rõõmsad, et saavad Rosaya roosiõliga allergiavaba kõik-ühes toote.
Kindluse mõttes võid teha allergiatesti tilgakesega randmel. Nahaärrituse korral pese õlitilk lihtsalt seebi ja veega maha. Vajadusel räägi arstiga.
NB! Rasedatel on esimesel kolmel kuul soovitatav eemale hoida kõigist eeterlikest õlidest.
Väldi roosiõli sattumist silma ja limaskestadele. Silma sattumise korral loputa rohke veega vähemalt 10 minuti jooksul. Kui kannad kontaktläätsi, siis eemalda need enne loputamist. Roosiõli allaneelamise korral loputa suu korralikult veega. Suures koguses roosiõli sissehingamine võib põhjustada hingamisteede ärritust, mille puhul aitab värske õhk. Hoia kenasti lastele kättesaamatus kohas.
Säilitamine
Kaitse väärtuslikku roosiõli valguse ja niiskuse eest. Hoia kapsel korralikult suletuna, sest roosiõli on väga kerge lenduma. 100% puhas roosiõli hangub +20 °C juures ja on siis n-ö uinunud olekus. Leia oma roosiõlile mõnus jahe hoiukoht.
Päritolumaa ja sertifikaadid
Bulgaaria (Roosiorg),
Partii nr: T 20 III,
BIOCERT nr: BG065BC/1-20
*Rosaya roosiõlile on antud ka toidusertifikaat ja me teame, et seda kasutatakse kokkamisel ja toidulisandite valmistamisel, aga arvestades EV-s kehtivaid seadusi, me ei saa soovitada roosiõli toidus või seespidiselt kasutada ning palume arvestada, et selline kasutus saab toimuda ainult omal vastutusel.
Kliendid meist
Tooteülevaateid veel ei ole.